Skip to main content

Ako sa zbaviť choroboplodných zárodkov: rozdiel medzi čistením a dezinfekciou

Ako sa zbaviť choroboplodných zárodkov: rozdiel medzi čistením a dezinfekciou

Plazia sa po každom povrchu a číhajú vo všetkých, aj tých najmenších prasklinách vo vašom dome. Sú pripravení zaútočiť kedykoľvek. Toto nie je hororová scéna – to je realita o choroboplodných zárodkoch.

 

Čo sú choroboplodné zárodky?
 

Nie všetky mikroorganizmy sú zlé. Mikróby sa vyskytujú v rôznych formách. Patria sem baktérie, vírusy a plesne. Baktérie žijú vnútri aj mimo nášho tela. Niektoré sa vyvíjajú na miestach, ako sú črevá, a pomáhajú pri trávení, iné sú prítomné na pokožke alebo na iných povrchoch a neustále sa pohybujú. Existuje mnoho dobrých mikroorganizmov, ktoré pomáhajú nášmu telu zostať v rovnováhe a podporujú náš imunitný systém. Bohužiaľ, existujú aj mikroorganizmy, ktoré majú negatívny dopad na naše zdravie a sú príčinou mnohých chorôb, ako je chrípka. Preto je dôležité vedieť, ako sa zbaviť týchto zlých choroboplodných zárodkov a chrániť svoju rodinu. Ľudia si často pletú čistenie svojich domovov s dezinfekciou.
 

Medzi tým je však veľký rozdiel.Čistenie

Odstraňuje nečistoty a časť choroboplodných zárodkov z povrchu predmetov. Čistenie zahŕňa použitie teplej vody a prostriedku na odstránenie nečistôt. Upratovanie udržuje váš dom uprataný, ale to neznamená, že je čistý od mikroorganizmov. Čistenie znižuje riziko šírenia infekcií, ale nezabíja baktérie.Dezinfekcia:


Zabíja mikroorganizmy na povrchoch a predmetoch. Používaním produktov Lysol ničíte 99,9 % baktérií a vírusov* a významne znižujete riziko šírenia choroboplodných zárodkov.

 

Skutočným bojom s nimi nie je voľba medzi čistením a dezinfekciou, ale oboje. Najlepším spôsobom, ako znížiť riziko šírenia choroboplodných zárodkov, je najprv povrch očistiť, odstrániť z neho všetky usadeniny a nečistoty a potom dezinfikovať. 

 

Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte označenia a informácie o prípravku.

 

*Lysol dezinfekčný sprej: vírusy na tvrdých neporéznych povrchoch. Lysol dezinfekcia na prádlo: špecifické vírusy – vírus RSV, koronavírus spôsobujúci prenosné ochorenie zažívacieho traktu (TGE) a vírus SARS-CoV-2 spôsobujúci ochorenie COVID-19, herpes simplex vírus typ 1 a vírus chrípky H1N1.

Ďalšie články

  • Rodinný sprievodca správnou domácou hygienou December 2020 Rodinný sprievodca správnou domácou hygienou Viete, kde je vo vašej domácnosti najviac choroboplodných zárodkov? Nasledovné informácie vás môžu prekvapiť. Zistite, ako vám Lysol môže pomôcť #chrantesvojichblizkych Dozvedieť sa viac
  • Ako dať deťom najavo, že choroboplodné zárodky sú zdraviu škodlivé? 4 tipy pre rodičov December 2020 Ako dať deťom najavo, že choroboplodné zárodky sú zdraviu škodlivé? 4 tipy pre rodičov Deti, bohužiaľ, prídu často do kontaktu s choroboplodnými zárodkami. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako aj malé deti môžu pochopiť neviditeľnú moc choroboplodných zárodkov. #chrantesvojichblizkych Dozvedieť sa viac
  • Bojíte sa návratu vášho dieťaťa do školy? Tu je niekoľko tipov, ako to zvládnuť December 2020 Bojíte sa návratu vášho dieťaťa do školy? Tu je niekoľko tipov, ako to zvládnuť Noví učitelia, noví priatelia, nové predmety – návrat do školy je vzrušujúci, ale znamená taktiež návrat choroboplodných zárodkov. Nasledovné tipy vám pomôžu dobre spať. #chrantesvojichblizkych Dozvedieť sa viac
More ideas & tips