Skip to main content

Bojíte sa návratu vášho dieťaťa do školy? Tu je niekoľko tipov, ako to zvládnuť

Bojíte se návratu vašeho dítěte do školy? Zde je několik tipů, jak to zvládnout

Noví učitelia, noví kamaráti, nové predmety – návrat do školy je vzrušujúci, ale znamená návrat choroboplodných zárodkov. Nasledujúce tipy vám pomôžu sa s nimi lepšie vyrovnať.

 

1. Kontrolná prehliadka u lekára
 

Vďaka prehliadke u pediatra zaistíte, či sa vaše deti vrátia do školy plne zdravé.

 

2. Umývanie rúk


Jednou z najčastejších príčin chorôb u detí je prenos choroboplodných zárodkov dotykom rúk na tvári. Preto stojí za to povzbudiť deti, aby si často umývali ruky, najmä po použití zdieľaných predmetov, či už pri požičaní si strúhadla, alebo po hodine na spoločnom počítači.

 

3. Viem, ako sa správať  

Naučte svoje deti zakryť si ústa vreckovkou alebo lakťami, keď kýchajú alebo kašlú. Deti by mali vreckovku po použití odhodiť. Pripomeňte deťom, aby si umyli ruky antibakteriálnym mydlom.

 

4. Zdravý životný štý


Vyvážená strava a dlhý spánok môžu s imunitným systémom vášho dieťaťa robiť zázraky. Vybavte svoje dieťa do školy zdravým jedlom a desiatou. Uistite sa, že deti chodia spať skoro. Zároveň ich povzbudzujte, aby hodinu pred spaním vykonávali „pokojné činnosti“ – napríklad čítali.

 

Mikroorganizmy, ktoré sa po prázdninách vracajú do školy spoločne s deťmi, sa však nemusia dostať aj domov. Postupujte podľa týchto tipov pre správnu hygienu, aby vaše deti v tomto školskom roku zostali zdravé.

Ďalšie články

  • Rodinný sprievodca správnou domácou hygienou December 2020 Rodinný sprievodca správnou domácou hygienou Viete, kde je vo vašej domácnosti najviac choroboplodných zárodkov? Nasledovné informácie vás môžu prekvapiť. Zistite, ako vám Lysol môže pomôcť #chrantesvojichblizkych Dozvedieť sa viac
  • Ako sa zbaviť choroboplodných zárodkov: rozdiel medzi čistením a dezinfekciou December 2020 Ako sa zbaviť choroboplodných zárodkov: rozdiel medzi čistením a dezinfekciou Plazia sa po každom povrchu a číhajú vo všetkých, aj tých najmenších prasklinách vo vašom dome. Sú pripravení zaútočiť kedykoľvek. Toto nie je hororová scéna – to je realita o mikroorganizmoch #chrantesvojichblizkych Dozvedieť sa viac
  • Ako dať deťom najavo, že choroboplodné zárodky sú zdraviu škodlivé? 4 tipy pre rodičov December 2020 Ako dať deťom najavo, že choroboplodné zárodky sú zdraviu škodlivé? 4 tipy pre rodičov Deti, bohužiaľ, prídu často do kontaktu s choroboplodnými zárodkami. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako aj malé deti môžu pochopiť neviditeľnú moc choroboplodných zárodkov. #chrantesvojichblizkych Dozvedieť sa viac
More ideas & tips