Skip to main content

Rodinný sprievodca správnou domácou hygienou

Rodinný sprievodca správnou domácou hygienou

PREHĽAD INFEKCIÍ A BEŽNÝCH CHORÔB DETÍ:

 

  • Časté infekcie dýchacích ciest spôsobujúce kašeľ a nachladenie.
  • Keď sú deti vystavené choroboplodným zárodkom prvýkrát v skupine rovesníkov, ich imunitný systém sa naďalej vyvíja a môže nejaký čas trvať, než zareagujú na zárodky spôsobujúce infekciu.
  • U starších detí, ktoré prichádzajú do styku so skupinou detí prvýkrát, je vyššia pravdepodobnosť výskytu častých infekcií v prvých niekoľkých rokoch než u ich rovesníkov.

 

ODSTRÁNENIE CHOROBOPLODNÝCH ZÁRODKOV Z KUCHYNE


Veľa chorôb prenášaných potravinami je možné pripísať mikroorganizmom, ktoré sa nachádzajú v domácnosti. Nezabudnite pravidelne dezinfikovať kľúčové oblasti v kuchyni vrátane kohútikov a krájacích dosiek a po každom použití pravidelne dezinfikujte a sušte kuchynské hubky alebo handričky (alebo použite jednorazové). Nezabudnite taktiež na najviac používané povrchy, ako sú kľučky dverí, kľučky skriniek, spínače svetiel atď.

 

ODSTRAŇOVANIE CHOROBOPLODNÝCH ZÁRODKOV Z KÚPEĽNE

 

Väčšina ľudí si myslí, že záchodová doska je najšpinavším miestom v kúpeľni, ale výskumy ukazujú, že najšpinavšie je spláchnutie toalety. Nezabudnite pravidelne dezinfikovať kľúčové body v kúpeľni, ako sú kohútiky, splachovače a akékoľvek rukoväti. Pleseň môže byť veľkým problémom vo vlhkých kúpeľniach, preto sa uistite, že je miestnosť dobre vetraná, a pravidelne dezinfikujte miesta náchylné na tvorbu plesní, napríklad tesnenie spŕch. Naučte svoju rodinu, aby pred spláchnutím zavrela záchodový poklop. Tak znížite šírenie choroboplodných zárodkov po kúpeľni pri splachovaní. Pravidelne dezinfikujte taktiež sprchový kút, aby ste zabránili šíreniu infekcie.

Ďalšie články

  • Ako dať deťom najavo, že choroboplodné zárodky sú zdraviu škodlivé? 4 tipy pre rodičov December 2020 Ako dať deťom najavo, že choroboplodné zárodky sú zdraviu škodlivé? 4 tipy pre rodičov Deti, bohužiaľ, prídu často do kontaktu s choroboplodnými zárodkami. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako aj malé deti môžu pochopiť neviditeľnú moc choroboplodných zárodkov. #chrantesvojichblizkych Dozvedieť sa viac
  • Ako sa zbaviť choroboplodných zárodkov: rozdiel medzi čistením a dezinfekciou December 2020 Ako sa zbaviť choroboplodných zárodkov: rozdiel medzi čistením a dezinfekciou Plazia sa po každom povrchu a číhajú vo všetkých, aj tých najmenších prasklinách vo vašom dome. Sú pripravení zaútočiť kedykoľvek. Toto nie je hororová scéna – to je realita o mikroorganizmoch #chrantesvojichblizkych Dozvedieť sa viac
More ideas & tips