Skip to main content

Prekonajte chorobu: tipy na prevenciu chrípky

Prekonajte chorobu: tipy na prevenciu chrípky

ČO ROBIŤ, ABY STE SA CHRÁNILI

 

 

Každý deň neprítomnosťou dieťaťa v škole mu hŕba vecí uniká a musí ich zložito doháňať. Dodržiavanie týchto pravidiel zabráni vášmu dieťaťu v chrípkovom období chýbať na hodinách a zabráni šíreniu choroboplodných zárodkov.

 

1. Očkujte seba a svoje deti proti chrípke. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú každoročne sa očkovať proti chrípke osobám starším ako šesť rokov. Toto je primárny a najdôležitejší spôsob prevencie choroby.

 

2. Chráňte seba a deti pred infekčnými chorobami – zabráňte šíreniu choroboplodných zárodkov:

 

  • Pri kašli a kýchaní si zakryte ústa a nos vreckovkou.
  • Umývajte si ruky mydlom a teplou vodou.
  • Pripomeňte deťom, aby sa nedotýkali očí, úst a nosa rukami.
     

3. Vyvarujte sa kontaktu s chorými ľuďmi. Ak ste chorí, zostaňte doma. Naučte deti, aby sa vyvarovali kontaktu so spolužiakmi, ktorí kašlú alebo kýchajú, a nedovoľte im chodiť medzi ostatných, keď sú choré.

 

4. Riaďte sa zdravými návykmi. Ako rodič môžete pomáhať v boji proti šíreniu choroboplodných zárodkov dôkladným čistením a dezinfekciou povrchov a často dotýkaných predmetov, ako sú kľučky dverí a spínače svetiel.

Ďalšie články

  • Ako predchádzať chrípke? December 2020 Ako predchádzať chrípke? Ako sa môžem chrániť pred chrípkou a ako dlho môžu vírusy žiť na povrchoch? Odpovede na tieto otázky nájdete tu. To musíte vidieť! Dozvedieť sa viac
  • Ako si správne umyť ruky? December 2020 Ako si správne umyť ruky? Umývanie rúk je jednoduchý a účinný spôsob, ako zastaviť šírenie choroboplodných zárodkov. Zistite, kedy a ako si najlepšie umyť ruky. #chrantesvojichblizkych Dozvedieť sa viac
More ideas & tips